Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Project acronym: KaraimBIBLE ERC Starting Grant № 802645

Logo ERC

Konkurs na stanowisko asystenta w ramach projektu KaraimBIBLE

Informacje o konkursie

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w Instytucie Językoznawstwa i Przekładoznawstwa na Wydziale Filologicznym (w dyscyplinie Językoznawstwo). Konkurs jest ogłaszany w związku z realizacją projektu KaraimBIBLE.

Do konkursu mogą  przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  1. posiadają tytuł zawodowy magistra lub stopień naukowy doktora
  2. przedłożyły pozytywną opinię opiekuna naukowego o predyspozycjach do pracy nauczyciela akademickiego
  3. posługują się biegle językiem rosyjskim i angielskim.

Pierwsza umowa będzie zawarta na co najmniej półtora roku z możliwością przedłużenia na kolejne lata (w sumie maksymalnie do 31.01.2024). W ramach projektu powstaną edycje krytyczne najstarszych i najważniejszych przekładów Biblii hebrajskiej na język karaimski. Celem projektu będzie przeprowadzenie badań historyczno-językoznawczych i paleograficznych. Edycje wejdą w skład bazy danych opartej na technologii sieci semantycznej. Zostanie ona zbudowana tak, aby w przyszłości mogła posłużyć do dokumentacji dalszych wymarłych lub wymierających języków tureckich. Projekt zakłada ścisłą współpracę z Uniwersytetem w Uppsali.

Zakres obowiązków

Prowadzenie badań terenowych, organizacja i realizacja (obsługa techniczna) nagrań mowy użytkowników języka karaimskiego, wstępna ocena kompetencji językowych informatorów językowych, organizacja kalendarza spotkań z informatorami językowymi (nawiązywanie kontaktu, korespondencja), pozyskiwanie zgód na dokonywanie nagrań i ich późniejsze wykorzystanie w celach naukowych lub dydaktycznych, przygotowanie biogramów informatorów językowych, obróbka nagrań materiału językowego (obróbka audio, katalogowanie), udział w zebraniach, rozpowszechnianie wyników badań.

Oczekiwania

Ukończone studia w zakresie filologii orientalnej, praca magisterska lub doktorat nauk humanistycznych w zakresie filologii orientalnej, doświadczenie w prowadzeniu badań terenowych i realizacji terenowych nagrań mowy, udokumentowana współpraca ze środowiskiem Karaimów na Litwie i w Polsce, umiejętność posługiwania się sprzętem do nagrywania mowy, dobre kompetencje w zakresie posługiwania się językiem rosyjskim i angielskim.

Terminy

Termin rozpoczęcia konkursu: 25.06.2020.

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 25.07.2020.

Termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi nie później niż 6 miesięcy od daty ogłoszenia konkursu.

Dalsze szczegóły konkursu ogłoszone zostały na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Polecamy również
Konkurs na stanowisko badawcze (postdoc) w Instytucie Językoznawstwa i Filologii Uniwersytetu w Uppsali